نماد اعتماد الکترونیک
موضوع کتاب
طراحی تا چاپ
کتاب استراتژی های مرتبط با مدیریت سوء استفاده از کودکان

استراتژی های مرتبط با مدیریت سوء استفاده از کودکان

تعداد بازدید: 522 مدل محصول: F-OT-29
موجودی: در انبار
35,000 تومان
تعداد: افزودن به سبد خرید
کتاب استراتژی های مرتبط با مدیریت سوء استفاده از کودکان :
  • کودکی دوران رشد و شکل گیری شخصیت است .
انواع کودک آزاری در این سال های حساس . مهم به رشد و سلامت کودکان آسیب های جدی می رساند .کودکان آزار دیده در تمامی جنبه های رشد مانند :
  1. جسمی
  2. ذهنیت روانی 
  3. ذهنیت اجتماعی
  4. مشکلات و نارسایی های فراوان
رو به رو خواهند شد .بسیاری از کودکانی که در دوران کودکی قربانی آزار و بد رفتاری بوده اند ، در بزرگسالی ، خود به آزار کودکان پرداخته اند و این بزرگ ترین زیان کودک آزاری است که سبب تدام آن می شود .
تجربه بد رفتاری در کودکان می تواند اثرات بلند مدت بر تمام جنبه های سلامت ، رشد ، هوش و بهزیستی روانی داشته باشد و باعث تخریب عملکرد و رفتار های پر خطر در آینده گردد . خطر پذیری به رفتار هایی اطلاق می شود که احتمال نتایج منفی و مخرب جسمی ،روانشناختی و اجتماعی را برای فرد افزایش می دهد . 
رفتار های پر خطر مانند :
  • سیگار کشیدن 
  • مصرف مواد مخدر
  • الکل
  • رانندگی خطرناک
و فعالیت های جنسی زود هنگام در کودکان مورد سوء استفاده جنسی مشاهده می شود ، همچنین بسیاری از اختلالات روان پزشکی از جمله اضطراب، رفتار پرخاشگرانه ، اندیشه پردازی پارانوئید، اختلال استرس بعد از آسیب و اختلال افسردگی نیز درآن ها مشاهده می شود. با توجه به یافته های تحقیقات، برخورد مناسب با کودکان دارای اهمیت ویژه ای است و سوء رفتار با کودکان منجر به شکل گیری ویژگی های شخصیتی نامناسب و افزایش رفتارهای پرخطر در آنها خواهد شد.

کتاب حاضر می تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی خلاصه اما تقریبا جامع که تمام حیطه های موجود را مورد توجه قرار داده استدر دسترس آن ها قرار گیرد.
کتاب حاضر با نگاه اجمالی به مشکلات و اختلالات این کودکان، تمرکز اصلی خود را بر ارائه راهکارها 
و فعالیت های سازنده قرار داده است که نه تنها به دلیل علمی بودن راهنمای درمانگران است بلکه با پیشنهادات ساده و قابل اجرا میتواند راهنمایی برای معلمان و والدین نیز باشد.

اطلاعات عمومی
انتشارات ستایش هستی
مولف نوید میرزاخانی (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ) مرجان شهبازی ( دانشجوی کارشناسی ارشد کاردرمانی) سمانه فلاح ( کارشناس کاردرمانی )
شابک 13 رقمی 978-600-6387-93-2
هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: