نماد اعتماد الکترونیک
پیگیری سریع
کد سفارش:
ایمیل:
پیگیری!
موضوع کتاب
طراحی تا چاپ
Tape کینزیوتیپ
55,000 تومان
تمرینات تکلیف محور برای بهبود عملکرد دست و اندام فوقانی بیماران سکته مغزی(راهنمای درمانگران و بیماران)

تمرینات تکلیف محور برای بهبود عملکرد دست و اندام فوقانی بیماران سکته مغزی(راهنمای درمانگران و بیماران)

تعداد بازدید: 33 مدل محصول: F-OT-43
موجودی: در انبار
35,000 تومان
تعداد: افزودن به سبد خرید
تمرینات تکلیف محور برای بهبود عملکرد دست و اندام فوقانی بیماران سکته مغزی
(راهنمای درمانگران و بیماران)


تهیه و گردآوری:
محبوبه مانده گاری نجف آبادی
دکتر افسون حسنی مهربان


ویراستار:
پروین والی زاده نجفی
سخنی با خوانندگان:
سکته مغزی یکی از اختلالات پیچیده نورولوژیکی است که به علت آسیب عروقی در مغز اتفاق می افتد، وبه عنوان سومین عامل مرگ و میر در جهان شناخته شده است.
مشکلات اندام فوقانی به دنبال سکته مغزی اغلب دائمی و ناتوان کننده است که فقط 02 % تا 65 % از بیماران عملکرد مفید اندام فوقانی را بعد از سه ماه به دست
می آورند. به دست آوردن حرکت در اندام فوقانی اغلب بسیار مشکل تر از اندام تحتانی است که می تواند به صورت جدی بر پیشرفت برنامه توانبخشی اثر گذار باشد. از
آنجایی که کاهش قدرت در اندام فوقانی می تواند به شدت مهارت هایی مثل نوشتن، غذا پختن و استفاده از ابزارهای دقیق را دچار مشکل کند. بنابراین بهبود عملکرد اندام فوقانی اغلب به عنوان یکی از اهداف اصلی توانبخشی بعد از سکته مغزی است تا حداکثر عملکرد به دست آید و ناتوانی کاهش یابد.

با توجه به اینکه کاردرمانی به عنوان یک رشته کلی نگر تمامی ابعاد یک بیماری را در زندگی اجتماعی وشخصی در نظر می گیرد، با هدف تسهیل انجام تکالیف به وسیله بهبود مهارت های اجرایی بیماران یا آموزشاستراتژیهای جبرانی وارد عمل می شود. طبیعی خواهد بود که رفع بخشی از مشکلات این بیماران بر عهدهکاردرمانگران می باشد.

ما با استفاده از تجارب بالینی به منظور بهبود عملکرد اندام فوقانی این بیماران و کاهش وابستگی آنها درانجام فعالیت های روزمره اقدام به تهیه و نگارش این کتاب نموده ایم. ویژگی خاص این کتاب تهیه آن در دوبخش تئوری و عملی می باشد. در بخش تئوری در مورد جزئیات مشکلات این بیماران توضیحاتی برای آگاهیدرمانگران در زمینه توجه به کلیه مشکلات اندام فوقانی در هنگام ارزیابی و درمان داده شده است. در بخش دومکتاب، تمرینات مبتنی بر تکلیف در سه سطح، متناسب با میزان عملکرد بیماران همراه با تصاویر انجام آنها آوردهشده است. این تمرینات به دلیل سادگی و در عین حال هدفمندی می تواند برای انجام در منزل به بیمارانتوصیه شود.

کتاب حاضر اولین کتابی است که هم می تواند مورد استفاده درمانگران و هم بیماران سکته مغزی قرار گیردو تلاشی است هر چند اندک در انجام این وظیفه خطیر، باشد که راهگشای مشکلات این بیماران واقع شود.
enlightenedجهت مشاهده فهرست کتاب کلیک کنید

enlightenedجهت مشاهده و مطالعه بخشی از نمونه کتاب کلیک کنید
اطلاعات عمومی
انتشارات ستایش هستی
مولف محبوبه مانده گاري نجف آبادي - دکتر افسون حسنی مهربان.
نوبت چاپ اول - 1398
مشخصات فیزیکی کتاب
تعداد صفحات 169
قطع وزیری
وزن کتاب 450
هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: