نماد اعتماد الکترونیک
پیگیری سریع
کد سفارش:
ایمیل:
پیگیری!
موضوع کتاب
طراحی تا چاپ
Tape کینزیوتیپ
55,000 تومان
کتاب فیزیوتراپی در ضایعات ارتوپدی و آسیب های ورزشی

فیزیوتراپی در ضایعات ارتوپدی و آسیب های ورزشی

تعداد بازدید: 124 مدل محصول: F-PT-60
موجودی: در انبار
150,000 تومان
تعداد: افزودن به سبد خرید

کتاب فیزیوتراپی در ضایعات ارتوپدی و آسیب های ورزشی در 3 جلد توسط دکتر نسرین ناصری، دارای مدرک دکتری تخصصی فیزیوتراپی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تالیف شده است.
جلد اول در 3 بخش شامل مباحث پایه ای و اساسی می باشد که به درک مکانیسم ایجاد ضایعات و اصول درمان آنها کمک می نماید. در بخش 1، ارزیابی کلی سیستم عضلانی - استخوانی و ارزیابی عملکردی در ورزشکاران و غیر ورزشکاران آورده شده است. دربخش 2، آشنایی با برخی از واژه ها ، مفاهیم و اصول کاربردی در فیزیوتراپی مانند صفحات و محورهای حرکت، انواع مفاصل، گشتاور حرکت، نقش چندگانه عضلات ، ویژگی های عضله ، کارایی عضلات و رابطه طول-تنشن، عدم کارایی اکتیو و پاسیو، رابطه سرعت - تنشن، نیروهای وارد بر مفاصل، تقسیم بندی عضلات از نظر فیزیولوژیکال، انواع انقباضات عضلانی، روش های تشخیص ضعف در عضلات،حرکات استئوکینماتیک و آرتروکینماتیک، وضعیت های close - packed و loose - packed، محدودیت های حرکتی در الگوی کپسولی، روش های کاهش نیروی کامپرسیو وارد بر مفاصل (با مثال بالینی )، خلاصه ای از بیومکانیک بافت (استرس و استرین، ویسکوالاستیسیتی، منحنی استرس - استرین، سفتی یا قدرت، کریپ و ریلکس شدن استرس، رابطه میان ساختمان یک بافت و عملکرد آن) نگارش شده است . در بخش 3 ، تمرینات، تکنیک ها ، مدالیته ها و دارو درمانی در فیزیوتراپی شامل تمرینات پروپریوسپشن، موبیلیزیشن نورودینامیک، تمرینات کشیدن پاسیو در واحد های عضلانی - تاندونی، تمرینات زنجیره حرکتی باز و بسته ، موبیلیزیشن مفصل، موبیلیزیشن مفصل همزمان با حرکت ، تکنیک های انرژی عضلانی، منیپولیشن بافت نرم، آزادسازی وضعیتی، استرین - کانتراسترین، تکنیک آزادسازی فعال، تمرین درمانی در آب، تمرینات پلایومتریک، بازآموزی حسی، مدالیته ها ی رایج مورد استفاده در فیزیوتراپی ، تیپینگ کینزیولوژیک، اصول کلی در درمان ضایعات حاد، اصول کاربردی در تقویت عضلات و برگشت به فعالیت های قبلی و دارو درمانی در ضایعات عضلانی - استخوانی آورده شده اند. 

جلد دوم و سوم مشتمل بر ضایعات ناحیه کمربند شانه ای، اندام ها، کمربندلگنی، ستون فقرات و ناحیه فک و درمان فیزیوتراپی آنها می باشد. در این دو جلد برای درک بهتر مکانیسم ایجاد ضایعات و درمان از مباحث بیومکانیک به مقدار زیادی کمک گرفته شده است. در جلد دوم در مورد تاثیر کفش در پا و اصول مهم در پیشگیری از ضایعات ورزشی مطالبی آورده شده است.
مطالب این کتاب به گونه ای نگارش شده است تا به عنوان یک مرجع مناسب برای دانشجویان رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی در دوران تحصیل و یادگیری واحدهای درسی بیومکانیک، ارتوپدی، فیزیوتراپی، در ضایعات ارتوپدی و آسیب های ورزشی و همچنین برای فیزیوتراپیست های شاغل در مراکز درمانی قابل استفاده باشد. در این مجموعه به مطالبی که در امر درمان بیماران کاربرد بیشتری دارد اهمیت بیشتری داده شده است. در مباحث درمانی هم بیشترین تاکید بر تمرین درمانی و درمان های دستی بوده است، چون با استناد به مدارک علمی مشخص شده است اینگونه درمان ها تاثیرات با ماندگاری طولانی تری دارند. این کتاب با اتکا به سی سال تجریه آموزشی و بالینی مولف، در دوران تدریس کلاس های تئوری و عملی و واحدهای کارورزی بیمارستانی دانشجویان فیزیوتراپی در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان های تابعه نگاشته شده است. از خصوصیات بارز این مجموعه 3 جلدی پرداختن به مباحث عملی و بالینی علاوه بر مباحث تئوری بوده است. در شکل گیری این خصوصیت تجربه و مهارت های بالینی نویسنده نقش به سزایی داشته است.

در این مجموعه 3 جلدی از حاشیه پردازی اجتناب شده است تا خواننده بتواند مطالب اصلی را بدون ایجاد خستگی فکری سریعتر فرا گیرد. برای هر موضوعی که در کتاب آورده شده است امکان نگارش مطالب بیشتری وجود داشت، اما هدف اصلی از چاپ این مجموعه صرفا آشنا سازی خواننده با حداقل های لازم در علم وسیع فیزیوتراپی و ترغیب وی برای مطالعه بیشتر به منظور اجرا نمودن هرچه بهتر روش های درمانی در بالین بیمار بوده است. 

کتاب فیزیوتراپی در ضایعات ارتوپدی و آسیب های ورزشی دارای سه جلد می باشد که شامل فهرست ذیل می باشد:

جلد 1 : اصول فیزیوتراپی

بخش 1: ارزیابی کلی سیستم عضلانی - استخوانی
 • گرفتن تاریخچه
 • آزمایشات فیزیکی
 • ارزیابی عملکردی
 • تست های عملکردی در ورزشکاران 

بخش 2 : تعاریف و اصول کاربردی در فیزیوتراپی 
 • خصوصیات تست های بالینی
 • آشنایی با برخی از واژه ها ، مفاهیم و اصول کاربردی در فیزیوتراپی
 • خلاصه ای از بیومکانیک بافت

بخش 3: تمرینات ، تکنیک ها . مدالیته ها و دارو درمانی در فیزیوتراپی


جلد 2 : کمربند شانه ای و اندام ها 

بخش 4 : ضایعات کمربند شانه ای و اندام فوقانی
 • ناحیه کمربند شانه ای
 • ناحیه آرنج و ساعد
 • ناحیه مچ دست و دست

بخش 5 : ضایعات اندام تحتانی
 • ناحیه ران
 • ناحیه زانو و ساق پا 
 • ناحیه مچ پا و پا
 • مباحث تکمیلی

جلد 3 : ستون فقرات و کمربند لگنی 

بخش 6 :  ضایعات مفصل فکی - گیجگاهی . ستون فقرات و کمربند لگنی 
 • ناحیه فک
 • ناحیه گردن
 • ناحیه پشت
 • ناحیه کمر
 • ناحیه کمربند لگنی

بخش 7 : ضمیمه 
اطلاعات عمومی
انتشارات ستایش هستی
مولف دکتر نسرین ناصری
شابک 13 رقمی 978-600-6387-54-3
مشخصات فیزیکی کتاب
تعداد صفحات 860
در
5 ( 5 / 5 )
سلام مفتخرم که بعنوان یکی از دانشجویان دکتر ناصری شاهد به بار نشستن پربارترین کتاب فیزیوتراپی با استانداردهای بین المللی در کشورم هستم. این کتاب که دست رنج بیش از سی سال تجربه آموزشی، پژوهشی و بالینی ایشان است و ، حقیقتا باعث ارتقای جایگاه فیزیوتراپی در ایران خواهد گشت. من به نوبه خود به آن استاد گرانقدر و جامعه فیزیوتراپی تبریک می گویم.
در
5 ( 5 / 5 )
من کتاب را خریدم.بسیار عالی است.مطالبش بسیار روان نوشته شده.مثل کتاب قبلی خانم دکتر.توصیه میکنم حتما این کتابهارا داشته باشید.تا الان کتاب به این کاملی چاپ نشده بود.
در
5 ( 5 / 5 )
با سپاس بیکران از استاد بزرگوارم خانم دکتر ناصری . سه جلد کتاب کامل و جامع و کار بردی ایشان به فیزیوتراپیست های توانمند اعتماد بنفس بیشتری در روبروی با بیماران می بخشد .
در
5 ( 5 / 5 )
کتابهای فیزیوتراپی در ارتوپدی خانم دکتر ناصری یکی از کاربردی ترین و به روز ترین کتابهاییست که تا کنون دیده ام، با وجودیکه هنوز تمام مطالب کتابها رو مطالعه نکردم ولی به هر مبحثی که مراجعه میکنم و با مطالبی که قبلا از کتابهای مختلف خواندم مقایسه میکنم، بالینی بودن مطالب و به روز بودن آن بیشتر مشخص میشود، از ایشان بابت تالیف این اثر ارزشمند سپاسگزارم.
در
5 ( 5 / 5 )
وقتی کتاب خانم دکتر ناصری استاد بزرگوارم را مطالعه می کردم ناخودآگاه برگشتم به سالها قبل و دوره دانشجویی. انگار تمام خاطرات کلاس ایشون دوباره زنده شد. بسیار خوشحالم که این کتاب یک منبع خوب و قابل استناد فارسی که فقط ترجمه آثار نیست میباشد بلکه میتوان آن را مجموعه ای از تجارب کلینیکی دانست. کتابی که مسلما در هر دوره تجدید چاپ میتوان منتظر نکات بیشتر در آن بود، خانم دکتر ناصری عزیز ممنونم که ما را هم در استفاده از تجارب ارزشمندتان سهیم کردید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: