نماد اعتماد الکترونیک
موضوع کتاب
طراحی تا چاپ
Tape کینزیوتیپ
55,000 تومان
کاردرمانی با کودکان درک آکیوپیشن های کودکان و توانمندسازی مشارکت آن ها

کاردرمانی با کودکان درک آکیوپیشن های کودکان و توانمندسازی مشارکت آن ها

تعداد بازدید: 101 مدل محصول: F-OT-66
موجودی: در انبار
75,000 تومان
تعداد: افزودن به سبد خرید
angel کاردرمانی با کودکان
درک آکیوپیشن های کودکان و توانمندسازی مشارکت آن ها

سیلویا راجرز، جنی زیویانی

مترجمان:
دکتر محمد خیاط زاده ماهانی، علیرضا جمالی
مقدمه مترجمان
استفاده از اکیوپیشن به عنوان ابزار و مدالیته اصلی درمانی از همان ابتدا در پارادایم کاردرمانی مطرح بوده است. اکیوپیشن کلمه ای کلیدی در حرفه کاردرمانی است و به فرایند فعال درگیر شدن در یک فعالیت هدفمند که فرد را به طور درونی راضی بکند و از نظر فرهنگی متناسب باشد، اطلاق میگردد و با مشارکت فعال در فعالیت های مختلف مشخص میگردد. اکیوپیشن های کودکان شامل بازی، خودیاری، فعالیت های مدرسه، استراحت و مشارکت اجتماعی هستند.
ایده این کتاب از نیاز متون کاردرمانی در زمینه اکیوپیشن های کودکان و ارتقای مشارکت آنها در منزل، مدرسه و جامعه شکل گرفت. هدف از این کتاب، کمک به کاردرمانگران برای افزایش فهم آنها از نقش ها، مهارت ها و اکیوپیشن های کودکان جهت ارتقای مشارکت آنها در محیط های مختلف است. در این کتاب از ICF برای شکل دادن به مفهوم اکیوپیشن ها و مشارکت های اجتماعی کودکان استفاده شده است تا تاثیر عوامل فردی و محیطی بر فعالیت ها و مشارکت های کودکان مشخص گردد.
در فصل های مختلف این کتاب، به مشارکات کودکان در جامعه امروزی، تاثیر خانواده بر نقش ها و عملکرد اکیوپیشنی کودک، استفاده از زمان و تاثیر آن بر سلامت و تندرستی کودکان، کسب مهارت های مورد نیاز برای مشارکت در اکیوپیشن ها پرداخته می شود. مهارت های مختلف مانند مهارت های اجتماعی، بازی و خودیاری، نقش های مختلف کودکان مانند نقش دانش آموزی و مشارکت در فعالیت های مختلف مانند فعالیت های بدنی در مدرسه مورد بررسی قرار می گیرد.
مطالعه این کتاب برای کاردرمانگران، معلمان و کلیه کسانی که در زمینه رشد کودکان فعالیت می کنند، مفید است. این کتاب دارای مطالعات موردی و مثال های کاربردی درمانی است و با مشارکت متخصصان صاحب نظر در خصوص اکیوپیشن های کودکان نوشته شده است. امید است که مطالعه این کتاب باعث افزایش دانش و انگیزه کاردرمانگران برای افزایش میزان مشارکت کودکان در منزل، مدرسه و جامعه گردد و کاردرمانی مبتنی بر اکیوپیشن در حیطه کودکان در جامعه ایرانی گسترش یابد.
بدین وسیله از زحماتی که آقایان حسین خسروی، عباس زنگنه و مسعود جمشیدوند در این مسیر کشیدند تشکر می نماییم.
enlightenedجهت مشاهده فهرست کتاب کلیک کنید

enlightenedجهت مشاهده و مطالعه بخشی از نمونه کتاب کلیک کنید 
اطلاعات عمومی
انتشارات ستایش هستی
مولف سیلویا راجرز، جنی زیویانی
مترجم دکتر محمد خیاط زاده ماهانی، علیرضا جمالی
نوبت چاپ اول - 1398
شابک 13 رقمی 978-622-6445-73-3
مشخصات فیزیکی کتاب
تعداد صفحات 452
قطع وزیری
وزن کتاب 1200
هیچ نظری برای این محصول وجود ندارد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: