منو
سبد خرید

تمرین در آب

تمرین در آب
تمرین در آب
تمرین در آب
تمرین در آب
تمرین در آب
12,000 تومان

تمرین در آب 

مولفین:

  • فاطمه افشاری
  • دکتر زینب واشقانی
  • سارا عزیزی

آب درمانی تاریخچه ای به قدمت پیدایش انسان دارد و در اغلب فرهنگ ها استفاده از چشمه های آب معدنی رونق داشته و دارد.
آب اثرات درمانی زیادی دارد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
انجام بهتر حرکات که در درمان مشکلات استخوان ها و مفاصل نقش بسیار مهمی دارد، گرمای آب باعث کاهش تنش عضلانی شده و دامنه حرکتی مفصل را بهبود میبخشد.
تقویت عضلات: در بیمارانی که به علت ضعف شدید عضلات حرکت به خوبی انجام نمیشود می توان از ویژگی سبک شدن وزن بدن در آب استفاده نمود و حرکاتی که در بیرون آب انجامشان سخت است در آب شروع نمود، از طرفی میتوان از آب به عنوان مقاومت استفاده کرده و به تدریج عضلات بدن را تقویت نمود، به عبارتی آب هم میتواند به تسهیل حرکت کمک کند و هم به عنوان یک مقاومت عمل کند برای تقویت عضله.
استفاده از آب درمانی یک روش بی خطر و بدون عارضه است ولی در مواردی مانند وجود اختلال حسی در انتخاب درجه حرارت آب توجه کافی داشت زیرا امکان ایجاد سوختگی و آسیب وجود دارد. اختلال گردش خون، عفونت حاد، زخم باز و وسیع، نارسایی قلبی یا تنفسی و اختلالات غدد از موارد احتیاط و یا منع کاربرد هستند.
امروزه از وزنه، تردمیل و وسایل مخصوص برای افراد )با توجه به نیازسنجی( در آب استفاده میشود و حتی برخی سانس ها ویژه برای انجام درست تمرینات توسط فرد کارآزموده در نظر گرفته میشود. خواهشمند است پیش از استفاده از خواص معجزه آسای آب با افراد متخصص مشورت نمایید تا بیشترین بهره و کمترین آسیب را متحمل شوید.


اطلاعات عمومی
انتشاراتستایش هستی
موضوع اصلیآب درمانی
موضوع فرعیهیدروتراپی - ورزش در آب
مولففاطمه افشاري – دکتر زینب واشقانی – سارا عزیزي
نوبت چاپاول - 1398
شابک 13 رقمی3- 44 - 6445 - 622 - 978
مشخصات فیزیکی کتاب
تعداد صفحات62
قطعرقعی
نوع جلدشومیز - سلفون
نوع چاپسیاه و سفید
وزن کتاب160
نظر بدهید
توجه: HTML ترجمه نمی‌شود!
بد خوب