منو
سبد خرید

روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه

روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
-9 %
روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
  • موجودی: در انبار
  • کد محصول: SCHOOL-5
زمان اتمام فروش ویژه:
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
95,000 تومان
86,500 تومان

کتاب روش‌ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه یکی از روش‌های جذاب در راستای ارتقا و بالارفتن میزان توجه در کودکان است. حل تمرینات عکس‌های شبیه و مغایر از هم یک روش جذاب برای تقویت توجه کودکان است. این کتاب‌‌ها شامل عکس‌هایی هستند که لازم است کودکان جزء‌های مشابه و مغایر از یک‌دیگر را پیدا و شناسایی نمایند. این فعالیت‌ها به کودکان کمک می‌کند تا تمرکز و توجه خود را افزایش داده و مهارت‌های شناختی، تجزیه و تحلیل خود را را تقویت کنند.
می‌توانید با استفاده از این کتاب‌ها فعالیت‌های تعاملی دیگری نیز برای فرزندان خود در نظر بگیرید. از جمله این موارد می توان به پرسیدن سوالات مربوط به تصاویر، تشویق کودکان به شرکت در بحث‌ها و توضیحات درباره تفاوت‌ها و تشابه‌هایی که در مجموعه‌ای از تصاویر می‌بینند، اشاره کرد. این فعالیت‌ها نه تنها به تقویت توجه کودکان کمک می‌کنند بلکه باعث تقویت زبانی، اجتماعی، و شناختی آن‌ها نیز می‌شود.
کتاب‌هایی همچون روش‌ها و راهبرهای تقویت دقت و توجه به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های تفکری خود را همچون مهارت‌های مرتبط با حل مسئله، استدلال و تفکر انتقادی تقویت نمایند. با تمرین مداوم در پیدا کردن تفاوت‌ها و تشابهات در تصاویر، کودکان قادر خواهند بود تا توانایی‌های مربوط به توجه، مثبت‌اندیشی و پایداری ذهنی در خودت را ارتقاء دهند.
از جمله مزایای دیگر این فعالیت‌ها می‌توان به تقویت مهارت‌های مربوط به تعامل اجتماعی اشاره کرد. زمانی که کودکان به صورت گروهی یا با حضور والدین و مربیان در این فعالیت‌ها شرکت می‌کنند، در کنار تقویت توجه می توانند و از بالارفتن تعاملات اجتماعی استفاده نمایند.
با پرداختن به چالش‌های جدید و کشف موارد جالب در عکس‌ها، کودکان از عملکرد خود راضی و خشنود می شوند. به طور کلی حل تمرینات کتاب روش‌ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه برای رشد و توسعه ذهنی و اجتماعی کودکان بسیار مفید است. 
استفاده از کتاب‌ها و برنامه‌هایی که برای تقویت توجه کودکان طراحی شده‌اند، موجب افزایش مهارت های ذهنی و ارتباطی در کودکان می شود.

 


معرفی کتاب روش‌ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه

ما در این بخش قصد داریم به معرفی اهداف نویسنده در رابطه با حل تمرینات روش‌ها و راهبرهای تقویت دقت و توجه در کودکان بپردازیم.
•    کتاب فوق به کودکان کمک می‌کند تا مفهوم توجه را درک کرده و مهارت های حل مسئله را بیاموزند؛ یاد بگیرند چگونه توجه خود را به موضوعات مختلف معطوف نمایند.
•    این کتاب‌ تمرینات و راهکارهای عملی برای افزایش توجه کودکان را در بر گرفته است. از جمله این موارد می‌توان به بازی‌ در رابطه با اشکال قابل تمرکز و تکنیک‌های مدیریت زمان اشاره کرد.
•    به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های شناختی‌ خود را همچون توجه، حافظه و تفکر انتقادی تقویت نمایند.
•    با موفقیت در تمرینات دقت و توجه، کودکان اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند و احساس می‌کنند به خوبی می‌توانند با چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو می‌شوند، مقابله نمایند.
•    کتاب فوق با ارائه تمرینات و فعالیت‌های مختلف، به کودکان کمک می‌کند تا بتوانند عادت‌های مفیدی همچون مطالعه منظم، تمرین مداوم توجه و دقت و مدیریت زمان را در زندگی خود تداوم دهند.

به طور کلی، کتاب‌های تقویت توجه کودکان به منظور ارتقاء توجه، تمرکز و مهارت‌های شناختی آن‌ها طراحی شده‌اند و از اهداف متعددی برخوردارند که همگی این موارد به توانمندی و پیشرفت کودکان کمک می‌کنند. 
همه ما می‌دانیم که برای پاسخ دادن به سؤالات امتحانی، پس از ورود به مدرسه، نیازمند توجه و دقت کافی هستیم. برای بسیاری از ما پیش آمده که با داشتن علم کافی و کمبود توجه، پاسخ سؤال را خالی گذاشته و یا اشتباه نوشته‌ایم. بدیهی است در صورت تمرین مداوم و افزایش تمرکز می‌توانستیم با دقت بیش‌تری به سؤالات پاسخ دهیم. از جمله مزایای تقویت هوش دقت و توجه کودکان در امتحانات به شرح زیر است.
1. دستیابی به نتایج بهتر: هنگامی که کودکان به وقت پاسخ‌دهی به سؤالات دقت و توجه کافی به کار ببرند، احتمال دستیابی به نتایج بهتر و امتیازات بالاتر افزایش می‌یابد.
2. جلوگیری از خطاها: با دقت و تمرکز در طول پاسخ‌دهی به سؤالات امتحان،  احتمال انجام خطاهای نادرست کاهش می‌یابد و از اشتباهات بی‌مورد در پاسخ‌های اشتباه جلوگیری می‌شود.
3. افزایش اعتماد به نفس: توانایی کودکان در پاسخگویی به سوالات امتحانی با دقت و توجه، اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش داده و موجب اعتماد به بالارفتن مهارت های تحصیلی در آن‌ها می‌شود.
4. بهبود مهارت‌های تفکری: دقت و تمرکز در حل مسائل امتحانی می‌تواند بهبود مهارت‌های تفکری کودکان از جمله توانایی‌های مرتبط با حل مسئله و تحلیل و ... را ارتقا دهد.
5. ایجاد عادت‌های مطالعه موثر: تمرکز و دقت در امتحانات می‌تواند به کودکان کمک کند تا عادت‌های مطالعه مؤثرتری را در زندگی خود پیدا کرده و به موفقیت دست یابند.
بنابراین، توجه و دقت در امتحانات برای کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با تمرین و آموزش مهارت های موجود در روش‌ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه کودکان می‌توانند عملکرد بهتری در آینده داشته باشند.
با توجه به این مطالب می توان بیان داشت که چگونه حل تمرینات یک کتاب می‌تواند اثرات مطلوبی در ذهن و آینده کودک از خود ایفا نماید.

 


نویسنده کتاب روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه

آزیتا محمودپور، نویسنده کتاب روش‌ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه در کودکان می‌باشد. این نویسنده یکی از بهترین مؤلفان در حیطه افزایش دقت و توجه در دوران کودکی است. این کتاب به گونه ای گرد هم آمده تا کودک با شروع تمرینات بتواند، مهارت های استدلالی و دقت خود را ارتقاء دهد.


مشخصات کتاب

جلد این محصول از نوع شومیز و دارای 128 صفحه مصور است. با دیدن نمونه این کتاب در بخش معرفی محصول، شاهد سیاه و سفید بودن صفحات آن هستیم. درست است که کودکان برای خواندن صفحات سیاه و سفید رغبتی از خود نشان نمی‌دهند؛ اما نکته قابل توجه در این میان استفاده از تکنیک است. شما می توانید با حل هر یک از تمرینات کودک خود را تشویق کنید تا تصاویر متغایر را به دلخواه رنگ نماید. در این صورت کودک بهتر از دیگر کتب رنگی خواهد توانست با این کتاب ارتباط برقرار نماید.


جمع بندی

درست است که آموزش در هر زمانی کارامد و نتیجه‌بخش است؛ اما نباید از این نکته غافل شد که بهترین و عمیق‌ترین نوع یادگیری، در سنین پایین کودکی صورت می‌پذیرد. شما والدین گرامی برای ارتقای سطح کودک خود کتاب روش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه را با بهترین قیمت از محسنی بوک خریداری نمایید.

اطلاعات عمومی
انتشاراتمدرسه
موضوع اصلیدقت در کودکان
موضوع فرعیروش ها و راهبردهای تقویت دقت و توجه
مولفآزیتا محمودپور
نوبت چاپبیست و هشتم - 1402
شابک 13 رقمی978-964-08-0328-8
مشخصات فیزیکی کتاب
تعداد صفحات128ص مصور
نوع جلدشومیز - سلفون
نوع چاپسیاه و سفید
وزن کتاب350
نظر بدهید
توجه: HTML ترجمه نمی‌شود!
بد خوب